Přeskočit na obsah

JÓGA

Jóga je vášeň…  jóga  je styl…  jóga je život…

S jógou se dožijete i konce svého života 😊 Dejte si nohy za hlavu, ruce spojte za zády a zamotejte nohy do lotosového květu. Limity jsou pouze na vás. Nepřemáhejte se, ale snažte se posouvat sami sebe skrze své dovednosti a touhu po dokonalosti. Nechte splynout svoje tělo se svou duší a začínejte každý den lépe se svým já, ať je jakékoliv. Naučte se mít rádi své tělo a dejte mu svou lásku skrze asány – pozice a nechte svou mysl utéct hlubokým dechem do nirvány. Nebojte se začít, máme kurzy pro úplné začátečníky, pro muže, pro praktikující i pro velmi pokročilé. V krásném prostředí našeho sálu pro jógu jste jenom sami sebou….

POWER JÓGA

Power jóga vychází z hathajógy – jednoho z klasických směrů jógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech jako vyvážené propojení klasické jógy s moderními druhy cvičení jako je pilates či strečink. Je to dnes velmi rozšířený styl cvičení jógy, bývá však poměrně často zaměňován za klasickou jógu. Jedná se ale o dynamickou formu cvičení ásan s cílem uvolnit, protáhnout a posílit celé tělo a je více silově zaměřená než Hatha jóga (Powerjóga = v překladu „síla z jógy“). V zásadě je to jednodušší varianta Ashtangajógy a cvičení je založeno na pravidelném opakování základních jógových pozic (ásan), které jsou dynamicky zařazeny za sebou.

 

Power jóga pomáhá při redukci hmotnosti, zlepšuje pružnost a ohebnost vašeho těla, zklidňuje nervový systém a nabíjí vás pozitivní energií. Přispívá také k lepší koordinaci pohybů a příznivě ovlivňuje zejména stabilitu těla, jelikož během cvičení aktivujete hluboko uložené stabilizační svaly, jež jsou zodpovědné za správné držení těla, zdravé klouby a páteř. Powerjóga nabízí kvalitní trénink těla a uvolnění mysli, stejně jako dodává tělu a mysli sílu. (lektorky Janička Pavlicová a Radka Horáčková )

ASHTANGA VINYASA JÓGA

Ashtanga je tradiční jógový styl kladoucí důraz na rovnoměrný, hluboký dech (ujjayi pranayama), přesné uspořádání pozic (série ásan) a zaměrění pohledu (dristhi).

 

Ujjayi pranajáma ohřívá tělo, což způsobuje pocení – čištění těla od toxinů. Jednotlivé ásany rozvíjí pružnost a sílu těla. Díky dristhi, zaměření pohledu do jednoho bodu, jsou redukovány podněty zaměstnávající mysl a dochází ke zklidnění. Tyto tři aspekty tvoří tristhana metodu, podstatu ashtangové praxe.

 

Na praxi přijďte alespoň 5min před začátkem, vezměte si pohodlné oblečení a ručník. Během cvičení se nedoporučuje pít, došlo by k ochlazení těla a hašení tepla, které praxí vytváříme. Jógamatky jsou k dispozici v sále. (lektorky Ester Novotná, Soňa Plachá )

 

Lekce není vhodná pro těhotné, osoby s vážnějším zdravotním omezením a ty, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s praxí jógy

(pro začátečníky pořádáme pravidelné kurzy, o nejbližším termínu se informujte v rezervačním systému nebo přímo v RelaxEasy).

JEMNÁ JÓGA

Začneme naladěním se na dech, zklidněním.

V rytmu dechu rozhýbeme, protáhneme a jemně posílíme tělo. Praxi zakončíme dostatečně dlouhou relaxací v shavasaně.

Na lekci jsou vítáni všichni, kteří preferují klidnější tempo ásanové praxe nebo chtějí jógou kompenzovat intenzivní sportovní aktivitu či sedavé zaměstnání.

Lekce není vhodná pro těhotné a osoby s vážnějším zdravotním omezením.

(lektorka Ester Novotná, Radka Horáčková )

HATHA JÓGA

Koncentrace. Pozorování dechu, vědomý pohyb, osvobození mysli. Jednotlivé pozice Hatha jógy vedou nejen k protažení, zpevnění a posílení těla, ale také k „úklidu“ v hlavě. V hodinových lekcích se skrze jemně dynamickou fyzickou praxi budeme snažit nabourávat pohybové stereotypy a zkoumat plynutí myšlenek.

 

Hodina nemá pevně stanovenou strukturu, ale pracuje s určitým tématem, které se mění v závislosti na čase, potřebách i momentálním rozpoložení. Jednou můžeme být tišší a introspektivní, jindy rozverní a plní energie. Vždy ale pozorní a plní respektu k sobě i druhým.